Jak se kožená obuv Looke vyrábí?

Víte, jak se Looke vyrábí? Prohlédněte si s námi, jak právě Vaše kožené boty Looke přišly na svět.

V případě francouzské značky Looke není ruční výroba pouze fráze. Obuv přichází na svět rukama zkušených ševců, kteří své řemeslo milují. A pokud si potrpíte na kvalitní kůži v osobitém zpracování, tuto značku musíte znát.


Výroba začíná designem a návrhem vzhledu boty. Ať už se jedná o kožené tenisky, polobotky, sandále nebo kotníkovou obuv. Looke se drží svého originálního zpracování, které v Česku jen stěží najdete. Nejsou to jen barvy a vzory, které obuv odlišují, ale také důraz na detaily ruční výroby. Typickými styly Looke, které se těší velké oblibě jsou např. modely Jocelina, Ellinor, Maurina, Hettie či Ariele

První kroky vedou k výběru správného materiálu, aby boty byly odolné a cítili jste se v nich dobře. V případě Looke je to proto kvalitní kůže. Není to však jen kůže, co tvoří celek, ale také podšívka, podešev, stélka a doplňky v podobě klipů či zipu. Všechny tyto doplňky včetně kůže jsou brány od dlouhodobých a osvědčených dodavatelů. Když je materiál připraven, švec jej zpracuje střiháním a řezáním přímo pro určitý typ boty.

První cesta k pohodlí vede přes podrážku, výplň a následně stélku. Podrážky neboli podešve jsou vybírány přesné podle kategorie a využití boty. Nejčastěji jsou vyrobeny z odolné pryže nebo PU materiálu. Podrážku Looke obvykle poznáte na první pohled, mají specifické provedení, především v neobvyklém kontrastu bílé a černé, jako například modely: Rubie, Nicolla nebo Jeanice.K podrážce je následně přidávána výplň, látka a stélka. Stélka je jeden z hlavních faktorů pro následné pohodlí při chůzi. Chodíte rádi pohodlně?  Tak vsaďte na Looke. Stélky jsou kožené. Většina z nich jsou měkčené a obohaceny o zdravotní prvky. Čímž je myšlený tvar stélky, zpracován a vyměkčen tak, aby se přizpůsoboval chodidlu.  Od stálých zákazníků pak rádi slýcháme, že se cítí pohodlně i když v obuvi stráví celý den. Jedny z velmi oblíbených jsou například polobotky Henriette, Bonnie, sandály Suzette, kotníkové Marquise nebo Edmee, které se budou do zimních dnů skvěle hodit. 


V dalším kroku se dostáváme ke spojení podešve a svršku. Svršek je poskládán z do sebe zapadajících panelů kůže, které švec prošívá odolnou nití a upravuje dle konkrétního modelu. U některých je to například perforace pro komfort v teplých dnech. Panely sami o sobě často tvoří originální vzhled a odlišují vaši botu od ostatních. Následně je na kopytu, kde je svršek zpracováván, přidáván zip, šněrování či ozdobné prvky, které podtrhují vzhled. Často je také obuv zvýrazněna takzvaným začouzeným efektem, který si zamilujete a hodí se především do nepříznivého počasí. Jako například u obuvi: Melaine, Nann, Babette nebo Trinity


Obuv je hotová a připravena vydat se s Vámi na každodenní příležitosti, významné akce ale i procházky městem. Pokud rádi nosíte koženou obuv, značku Looke si oblíbíte.