Roadsign - o značce

Roadsign je australská lifestylová značka oblečení, obuvi a doplňků zaměřená na cestování nezkrotnou a divokou přírodou, která je v Austrálii všudypřítomná.Roadsign je australská lifestylová značka oblečení, obuvi a doplňků zaměřená na cestování nezkrotnou a divokou přírodou, která je v Austrálii všudypřítomná.
Značka se snaží svým zákazníkům poskytnout pohodlné a kvalitní výrobky, ve kterých se boudou cítit dobře a mohli přijmout přírodní a jednoduchý způsob života.

Historie značky Roadsign se začíná psát na začátku 70. let v Austrálii, v zemi položenou na „konci světa“, hostící zvláštní volně žijící živočichy vládnoucí své velké a rozlehlé krajině. Hledat skutečné divoké dobrodružství, to byla hlavní myšlenka prvního průkopnického turisty přicházejícího do Austrálie zažít „australský sen“. Všudypřítomné rozlehlé a neprobádané prostory, které musejí být objeveny. Toto jsou časy prvních “Backpackers“, což jsou dobrodruzi ochotní cestovat s daleko menším množstvím vybavení a zůstávají tak více spojeni s přírodou. Značka respektuje závazek zakladatele v oblasti ochrany zvířat a sociální angažovanost.

Zajímavostí je, že při dobrodružných cestách si často cestující brali dobře známé dopravní značky upozorňující na křížení silnice zvířaty jako suvenýry domů. Ty poté chyběly na cestách a dramaticky tak vzrostl počet nehod s divokou zvěří. Originální řešení vymyslel australský rodák Roger Carthew, který přišel se žlutou cedulí, která byla distribuována jako suvenýr a dárek. Mezitím se rozhodl sponzorovat útulky a pomoci raněným zvířatům.