Průběh 3. etapy

Všech šest týmů se vydalo od ostrova Srí Lanka směrem k ostrovu Sumatra, kde je čeká nejtěžší, nejužší a nejfrekventovanější úsek etapy, Malacký průliv a hned za ním průliv Singapurský.

Plavba k ostrovu Sumatra byla vyrovnaná a všechny týmy pluly téměř stejně až na tým Dongfeng, který vede etapu prakticky od vyplutí z Abu Dhabi. Tým je pro tuto etapu motivován více než dříve, protože cíl ve městě San-Ja je jeho domácím přístavem. Na půli cesty od Srí Lanky k Sumatře byl náskok přibližně 45 námořních mil (cca 83 km) a nyní na začátku průlivu má náskok přes 100 námořních mil a což je přibližně 180 km před druhým TBS týmem MAPFRE a ostatními tými.

Malacký průliv patří k nevytíženějším obchodním tepnám na světě. To má za následek i nepříjemný pohled na toto pobřeží. Už 70 km před ostrovem Sumatra jsou vidět v okolních vodách různé předměty, který do moře a oceánu rozhodně nepatří. Posádky proto musí v těchto místech dávat pozor, aby nepoškodily své lodě o nebezpečný materiál na hladině.

V Malackém průlivu se pořadí týmů může hodně zamíchat a bude velmi zajímavé sledovat, jak si jachtaři povedou v této úzké a náročné pasáži. Na konci je čeká nejnáročnější plavba skrze Singapurský průliv, který je široký jen několik kilometrů a lodní doprava tu jede na plné obrátky. Bude zajímavé sledovat, kdo propluje průlivem jako první a vydá se tak na otevřené moře směrem k cílovému přístavu ve městě San-Ja. Pokračování třetí etapy pro Vás budeme nadále průběžně sledovat a přinášet nové informace z tohoto prestižního a napínavého závodu kolem světa.