Profesionální jachtař Francois Gabart

Francois je nyní profesionální jachtař a kapitán, který je považován za nejmladšího a nejtalentovanějšího jachtaře své generace. V roce 2013 vyhrál sedmý ročník závodu Vendée Globe a stanovil tak nový rekord závodu 78 dní, 2 hodiny, 16 minut a 40 sekund.

profesionální jachtař - Francois Gabart


Francois je nyní profesionální jachtař a kapitán, který je považován za nejmladšího a nejtalentovanějšího jachtaře své generace. V roce 2013 vyhrál sedmý ročník závodu Vendée Globe a stanovil tak nový rekord závodu 78 dní, 2 hodiny, 16 minut a 40 sekund. 


Francois se narodil 23. Března 1983 v Saint-Michel-d´Entraygues v Charente. Již v dětství měl k moři velmi blízko a to hlavně díky svým rodičům. Během následujících několika let tvrdě trénoval a kombinoval plachtění se studiem na škole v Lyonu, kde získal inženýrský titul. V roce 2008 získal ocenění nejtalentovanější mlady skipper. Mnoha závodů se zúčastnil spolu s Michelem Desjoyeaux, který jako jediný dokázal vyhrát závod Vendée Globe dvakrát. Oba jsou hlavními sportovními postavami francouzské značky TBS, která tyto sportovce podporuje a obléká na jejich závodních cestách po celém světě.