Přípravy na pátou etapu

Posádky nyní relaxují, připravují a opravují lodě na další etapu, nakupují zásoby a užívají si pobyt na pevné zemi.


Závod kolem světa Volvo Ocean Race 2014/2015 je za půlkou, co se týče námořních mil strávených na palubách. Před sebou mají jachtaři nejdelší etapu, která měří úctyhodných 6 776 námořních mil. Začátek etapy nebude pro posádky jednoduchý. Očekávají se velké vlny, silný vítr a hlavně studené počasí, které se pochopitelně dá očekávat, když jste přibližně 500 námořních mil od Antarktidy. Obeplout nejjižnější část jižní Ameriky nebude snadné a pohodlné.

Start závodu se musel odložit a nezačne dříve než v pondělí 16. března. Na odložení startu se dnes dohodlo vedení závodu z důvodu velkého cyklonu, který velmi rychle roste. Nyní cyklon putuje směrem k jihu a pokud se jeho směr nezmění musí se Vanuatská republika připravit na to nejhorší co se nejspíše zapíše do historie země.

Pro posádky to znamená odložení startu a čas navíc. Vyplout v takových podmínkách by bylo velmi nebezpečné a hrozilo by, že některé posádky ztroskotají. Do týmu TBS MAPFRE se po dvou měsících vrací na „kapitánský můstek“ Iker Martínez, který trénoval na katamaránu na olympijské hry. Xabi Fernández odvedl s týmem skvělou práci a postaral se tak o první vítezství týmu v etapě. Všichni v týmu doufají, že se bude dařit i v dalších etapách a podaří se jim prokousat se víše v průběžném pořadí celého závodu.

Pátá etapa bude mířit do Brazilského přístavu ve městě Itajaí, který je druhým největším přístavem v zemi co se do počtu přepravených kontejnerů týká. Blíže se lookneme na toto přístavní město v dalších dílech.