Konec druhé etapy Volvo Ocean Race

V sobotu dopoledne dojely do cíle první tři posádky a během nedělního dne i zbytek závodního pole. Z jedné z nejdelších etap se nakonec radovali..

Během sobotního dopoledne dorazily do cíle druhé etapy celkem tři posádky. Jedna z nejdelších etap závodu trvala vítězi 23 dní, 16 hodin, 25 minut a 20 vteřin a musel tak překonat vzdálenost 6125 nm což je přes 11 tisíc km. I v takto dlouhé etapě, byl finiš nervy drásající. Spolu s vedoucím týmem Brunel připlouval do Perského zálivu prakticky současně tým Dongfeng a měli před sebou posledních 160 námořních mil do cíle Abu Dhabi.

Vánoční dárek ve formě vítězství si nakonec nadělila posádka týmu Brunel, která byla v cíli jako první a tým Dongfeng se musel spokojit s druhým místem. O pár hodin později dorazila do cíle posádka lodi Abu Dhabi Ocean Racing, která v této etapě obsadila třetí místo. Na čtvrtém a pátém místě se ještě bojovalo o umístění. Posledních pár mil v Perském zálivu rozhodlo ve prospěch TBS týmu MAPFRE, který nakonec obsadil 4. místo.

Po první neúspěšné etapě a výměně některých členů posádky byla druhá etapa shledána jako úspěšná a motivující pro další etapy, ty budou následovat až po novém roce. Konkrétně se všichni sejdou na startu třetí etapy, která povede z Abu Dhabi do Sanyi 3.ledna a bude na ně čekat etapa dlouhá 4670 námořních mil.