7. Etapa - Start

V americkém Newportu už je vše na spadnutí, aby mohla odstartovat transatlantická etapa směrem k portugalskému Lisabonu.


V americkém Newportu už je vše na spadnutí, aby mohla odstartovat transatlantická etapa směrem k portugalskému Lisabonu. Tato etapa je pro většinu závodníků symbolická, protože se po mnoha dnech vrací zpátky do Evropy, kde letošní ročník odstartoval. Mají před sebou poslední „dlouhou“ etapu, která měří přibližně 2800 námořních mil. K týmu TBS MAPFRE se znovu připojil kapitán Iker Martínez a tuto etapu bude absolvovat spolu s týmem. 

Plachtění přes Atlantik je na jaře nejvýhodnější a ve většině případů také nejrychlejší, posádky však musejí zůstat ve střehu a být stále opatrní. Naopak zima bývá v oceánu dosti dramatická a nepříznivá. I tak se dá očekávat drsnější počasí a rychlé plachtění. 

Čím blíže se bude flotila přibližovat k cíli, tím více bude potkávat dopravní lodě, které intenzivně křižují místní vody. To je pro posádky opět důvod k ostražitosti, protože ve vodách se mohou objevovat nebezpečné předměty, které mohou poškodit loď. 

Město Lisabon není přímo na pobřeží, ale leží na řece Tajo. Na konci etapy se tedy lodě vydají po řece pár kilometrů do vnitrozemí, kde protnou pomyslnou cílovou pásku. 


TBS MAPFRE


zdroj: www.volvooceanrace.com ; desafiomapfre.com