7. etapa - 2.díl

Posádky mají za sebou čtyři dny na vodě a momentálně plují podél tzv. Ice limitu ohraničující severní pásmo, které nesmí překročit, především z bezpečnostních důvodů.

Posádky mají za sebou čtyři dny na vodě a momentálně plují podél tzv. Ice limitu ohraničující severní pásmo, které nesmí překročit, především z bezpečnostních důvodů. Za překročení by následovalo přidělení trestných bodů od vedení závodu. Přibližně sto námořních mil od této hranice se nachází místo, kde naboural do ledové kry nejznámější potopený parník, Titanic.

Ice Limit - Volvo Ocean Race


Od začátku etapy se celá flotila drží při sobě, což je již celkem obvyklé. Jednotný typ lodí Volvo Open 65 je nejen velmi krásný, ale také technicky velmi vyspělý a moderní. Je to v letošním ročníku vůbec poprvé co mají všichni naprosto stejný typ lodě a proto záleží jen na schopnostech kapitánu, navigátorů a celé posádky jak dokáží přečíst meteorologické informace, zvládnou taktickou bitvu s ostatními týmy a někdy také s velmi nepříjemné a nelítostné počasí. 

Pouze v jednom momentu se podařilo posádce Brunel uniknout celé flotile na vzdálenost přibližně 50 kilometrů. Náskok však netrval dlouho a tým TBS MAPFRE vedoucí loď dohnal a tak celá flotila pokračovala k ice limitu společně.  Předpokládaný příjezd do Lisabonu bude podle současných výpočtů na 84% ve středu 27.5. 


zdroj: volvooceanrace.com; desafiomapfre.com