6. Etapa - Start 1. díl

Celý závod se nám přehoupl do druhé poloviny a nyní jsou posádky na cestě do přístavu v americkém městě Newport na východním pobřeží.

volvo ocean race - start 6. etapy


Posádky se před čtyřmi dny vydaly opět na cestu. Po páté nejtěžší etapě se zdá všechno jednodušší, pohodlnější a ne tak mokré. Tato etapa je ze začátku vedena okolo pobřeží jižní Ameriky a potom dále na sever až do cílové destinace, přístavu ve městě Newport.

Mnoho práce měl v Brazílii tým Dongfeng, který musel naistalovat celou novou stěžeň a proto si nikdo z týmu nemohl pořádně odpočinout a nabrat nové síly. V každém případě je posádka nesmírně ráda, že se mohla vrátit do závodu a přišla tak „jen“ o jednu etapu, ze které byly nuceni odstoupit. Tým nyní musel čelit dalšímu problému. Rozbitá vodní pumpa na pitnou vodu. Na palubě je však záchranný kufr, ve kterém je záložní. Což je dobře, ale pumpa je manuální a pro výrobu malého doušku vody je potřeba vynaložit hodně fyzické energie. To se pochopitelně nehodí a tým musel bezpodmínečně pumpu opravit. Naštěstí se podařilo a posádka se tak může plně soustředit na závod.

Od vyplutí z přístavu se celá flotila drží při sobě a rozdíly jsou minimální, tím spíš když je etapa teprve na svém začátku a do Newportu je to ještě přes 4000 námořních mil. Následují dny nám ukáží, jestli se někdo odváží oddělit od flotily a získat tak lepší pozici v závodě.

Závod budeme nadále sledovat a přinášet průběžné informace o průběhu šesté etapy.zdroj: desafiomapfre.com , volvooceanrace.com