6. Etapa - Rovník 2. díl

Flotila se po deseti dnech plavby projela rovníkovým pásem, kterému se hovorově říká doldrums. Tato část oceánu je známá tím, že je zde díky meteorologickým vlivům téměř bezvětří a tím pádem i minimální vlny.

Flotila se po deseti dnech plavby projela rovníkovým pásem, kterému se hovorově říká doldrums. Tato část oceánu je známá tím, že je zde díky meteorologickým vlivům téměř bezvětří a tím pádem i minimální vlny. Je to velmi zvláštní pohled na otevřený oceán, který je až příliš klidný po předchozí etapě, kde se posádky vyrovnávali s nejhorším počasím a obrovskými vlnami. 

Týmy mají za sebou více jak polovinu etapy a z vyrovnané flotily se staly dvoučlenné skupiny, které se snaží dohnat vedoucí tým Abu Dhabi Ocean Racing a hned druhý tým Dongfeng, který ztrácí na vedoucího jen pár námořních mil. Na třetím a čtvrtém místě nyní následuje posádka lodi TBS MAPFRE a Brunel. Tyto posádky ztrácí přibližně 15 námořních mil. Na páté pozici se drží mladý tým Alvimedica a v závěsu má dámskou posádku SCA. Ti už ztrácejí na vedoucí pozici přibližně 45 námořních mil. 

Všichni pečlivě sledují meteorologické předpovědi, protože jsou si vědomi toho, kam se blíží. Rychle se měnící počasí na cestě směrem k Newportu může pořadím této etapy ještě zajímavě zamíchat a nikdo si tak nemůže být jistý svým umístěním. Připomeňme, že v páté etapě byl rozdíl mezi některými doslova jen několik desítek vteřin na cestě přes 5000 námořních mil. Týmy jsou velice vyrovnané, také díky jednotnému typu lodí Volvo Open 65.

Tým TBS MAPFRE dostal také dva trestné body od vedení v závodu za opravu, kterou musel provést během páté etapy. Rozhodla tak pětičlenná nezávislá porota, která mimo jiné rozhodla o použití náhradních plachet pro tři týmy.  

Tým  TBS MAPFRE se tak posunul v celkovém pořadí na páté místo a nyní má tak 20 bodů. Nejlépe si doposud vede tým ADOR, jenž má bodů jen 9 a má tak náskok 7mi bodů na druhý tým Dongfeng. Průběžné výsledky můžete vidět na obrázku. 


zdroj: volvooceanrace.com; desafiomapfre.com