6. Etapa - Finiš 3. díl

Všech šest posádek úspěšně dorazilo do dalšího cílového přístavu v americkém Newportu, kdy byla v největším očekávání turecko-americká loď Alvimedica.

Všech šest posádek úspěšně dorazilo do dalšího cílového přístavu v americkém Newportu, kdy byla v největším očekávání turecko-americká loď Alvimedica. Tým Dongfeng a Abu Dhabi nadále potvrzují svojí dominanci nad ostatními týmy a k Newportu připluly jako první. Boj mezi těmito posádky to byl až do úplného konce a z vítězství v etapě se radoval tým Dongfeng, který protnul pomyslnou cílovou pásku jako první s výsledným časem 17 dní, 9 hodin a 3 minuty. Druhý tým Abu Dhabi dorazil hned v závěsu se zpožděním pouhé 3 minuty a 25 vteřin. Na třetím místě se umístil tým Brunel, který ztrácel na prvního téměř hodinu, čtvrtí se doplavili jachtaři týmu TBS MAPFRE. Mladý tým Alvimedica, na který se v Newportu těšilo nejvíce lidí, připlul na páté pozici. Na posledním místě se ztrátou téměř 12 hodin dopluli dámy z týmu SCA.

Ačkoli se ženské posádce v začátku etapy dařilo a v jednu chvíli byla i na předních příčkách, čím déle byly posádky na vodě, tím více se dámskému týmu vzdalovaly. Dámy určitě nemohou hovořit o spokojenosti, ale pravdou zůstává, že se tým pořád učí a nabírá nové zkušenosti. 

Všichni stojí nyní pevně nohama na zemi a čerpají nové síly na transatlantickou etapu, která vede zpět na kraj Evropy do portugalského Lisabonu. Tato etapa měří pouhých 2800 námořních mil a je nejdelší z posledních tří etap tohoto závodu.

TBS MAPFRE

zdroj: www.volvooceanrace.com ; desafiomapfre.com