4. Etapa - finish

Dnes se opět lookneme jak probíhá již čtvrtá etapa závodu kolem světa Volvo Ocean Race 2014 – 2015.

V minulém díle jsme mohli sledovat jak se posádky týmů Brunel a SCA odklonily na sever od ostatních, kteří kopírovaly pobřeží Filipín. Zprvu se zdálo, že severní trasa bude výhodná vzhledem k špatným povětrnostním podmínkám na východě Filipín. Trvalo šest dní, než se všichni spojili v jednu flotilu. Nakonec z toho nejvíce vytěžil tým Brunel, který získal díky severní trase náskok přibližně 80 námořních mil, na rozdíl od dámské posádky týmu SCA, která se stále drží na posledních pozicích.

Všichni směřují spíše k východu, aby se vyhnuly bouřkovým místům a našli ten správný vítr. Auckland se nyní nachází jižně od posádek a všichni se tak musejí vydat k jihu.
Tento náskok si tým držel další zhruba týden, než se všichni dostali před souostroví Vanuatu, které se skládá z několika desítek menších ostrovů a ostrůvků. Na tomto místě se začalo opět měnit pořadí všech týmů. Brunel se propad na chvost startovního pole, zatímco tým TBS MAPFRE a Dongfeng se prokousaly na příčky přední. Bude velmi napínavé sledovat, co se bude odehrávat v následujících dnech, protože až na oddělení dvou posádek na začátku etapy, se nic zvláštního nedělo. 

I povětrnostní podmínky naznačují, že cesta do Aucklandu nebude jednoduchá a nikdo si nemůže být jistý svým umístěním. Předpokládaný příjezd do Aucklandu je spočítán 28.února, tak uvidíme kdo dopluje do města plachet jako první. zdroj: www.volvooceanrace.com ; www.wikipedia.com