3. etapa Volvo Ocean Race

První etapa v novém roce odstartovala dne 3.ledna ze Spojených Arabských Emirátů. Po výjezdu ze zálivu je čekala plavba dlouhá přibližně přes 4500 námořních mil do čínského města San-Ja, kde tato etapa končí.

TBS Team MAPFRE rozjel tuto neobvyklou etapu trochu pomaleji. Iker Martinez opustil tým, aby se mohl zúčastnit olympijského tréninku a přenechal příkazy na kolegovi Xabi Fernandezovi. Tato absence byla plánovaná, očekávaná a pečlivě naplánovaná.

Po týdnu plachtění jsou posádky téměř v polovině etapy, jsou velmi vyrovnané a rozdíly mezi nimi jsou malé. V následujících dnech obeplují ostrov Srí Lanka a vydají se směrem k ostrovům Indonésie, kde budou muset proplout Malackým průlivem, který vede posádky mezi Malajským poloostrovem a indonéským ostrovem Sumatra. V těchto místech se bude tzv. lámat chleba a rozestupy mezi posádkami budou zvětšovat a můžeme se těšit na zajímavý závod.

Tato nebezpečná oblast patří mezi nejdůležitější dopravní tepny na světě a navíc se zde v posledních letech rozmáhají problémy s pirátstvím. Budeme doufat, že všechny posádky proplují tuto náročnou oblast bez větších problémů a dopraví své lodě do čínského přístavu. Závod budeme nadále sledovat a přinášet Vám aktuální informace z dění na palubách i přístavů.