Jak vybrat dámské a pánské kožené boty a jak o ně pečovat

Již několik výzkumů ukázalo, jak lidé ostatní posuzují podle bot. Nablýskané mokasíny opravdu působí jinak než ty zablácené. V současné době můžete vybírat z řady materiálů, přičemž se rozhodně vyplatí mít v botníku i několik kousků z kůže. S tím se ale nabízí otázka: jak vybírat kožené boty a jak se o ně následně starat?   

Kůže je pevná, odolná a příjemná

Kožená obuv je sice dražší, ale v delším časovém horizontu nakonec ještě ušetříte. Kvalitní kožené boty vám při správné péči vydrží několik let, zatímco levnější typy z koženky nebo jiných umělých materiálů, tak dlouhou službu neudělají. Ne nadarmo je kůže označována jako materiál osvědčený gerenacemi. Je pevná, odolná  proti opotřebování a díky své přirozené elasticitě je pohodlná a přizpůsobivá.   

Kvalitní kožené boty od TBS

Samozřejmě ale není kůže jako kůže. Proto při výběru kvalitních kožených bot doporučujeme si zjistit výrobce a jeho reputaci. Protože jsme zaznamenali velmi dobré ohlasy na francouzskou značku TBS, rozhodli jsme se její výrobky do naší nabídky zařadit a udělali jsme dobře. Společnost boty vyrábí výhradě ve Francii nebo v Portugalsku, takže nemusíte mít strach z "levné číny". Navíc má vemi široký sortiment – kožené sandály, mokasíny, baleríny, zimní boty, tenisky – a vyznačuje se barevným ležérním stylem. Boty mají koženou stélku a dají se nosit na formální i bežné aktivity. Oblíbené jsou v kotníkovém provedení. 

Kožené boty TBSDámské kožené boty TBSPánské kožené boty TBS

Péče o koženou obuv 

Aby vám, ať už dámské nebo pánské kožené boty, dlouho vydržely, je dobré dodržovat několik zásad: 
  1. Před prvním nošením je naimpregnovat – nanášejte několik vrstev.
  2. Používat nazouvací lžící. 
  3. Pravidelně umývat od nečistot a krémovat, impregnovat. 
  4. Do vnitřku bot občas používat antibakteriální sprej.
  5. V případě promočení dát dovnitř suché noviny, nedávat přímo k radiátoru, kůže by popraskala.  
  6. Pokud máte dražší boty, je vhodné používání napínáku. 

Jak vyčistit kožené boty?

  1. Prach a drobné nečistoty odstraníte kartáčem na boty.  
  2. S blátem a větším zašpiněním pomůže mokrý hadřík a pak je potřeba boty nechat pořádně vyschnout, ale při pokojové teplotě, ne u radiátoru či kamen. 
  3. Boty z hladké kůže se nakrémují, ty semišové se naimpregnují. 

Mokasíny dámské z kůže od značky TBSDámská kožená obuv TBSDámská obuv kožená značky TBS