Jak si vybrat kvalitní tenisky

Tenisky v poslední době zaznamenávají velký boom. Jsou oblíbené především u teenagerů a mladých lidí, ale rádi je obují i lidé střední generace a senioři.
 

Tenisky se hodí ke všemu

Důvodů, proč jsou tenisky neboli kecky tak populární, je hned několik. Tenisky jsou lehké, odolné, pohodlné a velmi flexibilní. Dají se obout k cestě do přírody i do města, jde s nimi vyrazit do školy, do práce i přibalit na dovolenou. A hlavně se tenisky hodí k velmi širokému množství oblečení. Muži je obují k riflím, kraťasům i dalším typům pánských kalhot. Také ženy je zkombinují s těmito druhy kalhot, ale čím dál více se tenisky objevují ve spojení se sukněmi a šaty. Tenisky jsou zkrátka obuví, která má v botníku přední místo.
 

Správná velikost je základ

Abyste byli se svými teniskami spokojení, je dobré při nákupu myslet na několik zásad. V prvé řadě je potřeba si zvolit správnou velikost. Je důležité, aby se prsty v botě nemačkaly, mezera mezi palcem a špičkou boty může být až kolem jednoho centimetru. S příliš velkou rezervou to však také nepřehánějte. Je jasné, že ve velkých botách by se vám noha pohybovala a to je samozřejmě nepohodlné a nezdravé.

Zmínili jsme sice, že tenisky jsou velmi flexibilní, přesto je dobré si při jejich nákupu uvědomit, v jakém terénu je nejčastěji budete nosit. Jestliže potřebujete tenisky hlavně k výletům do přírody, zaměřte se na to, aby byly pevné a měly odolnou podešev. Platí zásada, že čím náročnější terén, tím jsou lepší pevnější boty. Kvalitní podrážka, nejčastěji vyrobená z pryže, tedy gumy, dokáže částečně tlumit nárazy, a chůze je tak příjemnější. V případě že plánujete tenisky nosit i v hodně mokrém terénu, například na jachtě, doporučujeme koupit tenisky s protiskluzovou podrážkou (seznam bot na vodní sporty zde).
 

Volte kvalitní materiály

Posledním důležitým aspektem při výběru vhodných tenisek je jejich materiálové složení. Velmi oblíbené jsou plátěné tenisky. Jsou totiž lehké a prodyšné, takže ideální obuví na léto. V našem e-shopu seženete dámské tenisky i pánské tenisky. Přesněji Vám nabízíme širokou školu druhů tenisek od francouzské značky TBS. Všechny modely se vyznačují moderním designem a kvalitním provedení. Navíc v nabídce jsou i vyšší kotníkové tenisky. Vybírat můžete z několika materiálů, jako je pravá kůže a syntetická kůže, tak i z materiálu canvas, což je velmi odolná textilie. Tenisky od značky TBS vynikají velmi precizním napojením gumové podrážky na textilii. Nemusíte se tedy bát, jako u levných plátěných tenisek, že by se Vám po několika procházkách látka vytrhla nebo se v botě udělala díra. Velkou předností tenisek TBS také je vnitřní kožená stélka (vložka). Ta je nejen velice pohodlná, ale tenisky tak můžete zcela bez obav obout i naboso. Kožená vložka se dá omýt, a tak se dá předcházet problémům s upocenou a zapáchající stélkou.